Wszystkie rozgrywki

Proszę czekać...

Obraz
news

26.06.2026

Kadry

OOM 3x3 Radzyń Podlaski - Sprawozdanie

W dniach 23-24.06.2026r. w Radzyniu Podlaskim, odbywała się Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży Chłopców oraz Dziewcząt w koszykówce 3x3. 
Reprezentacja męska, prowadzona przez Trenera Wojciecha Wieczorka finalnie zajęła 6 miejsce, natomiast Dziewczyny prowadzące przez Trenerkę Marzenę Rudolf, wywalczyły tytuł vicemistrzyń Polski. 
 

Chłopaki rozpoczęli turniej porażką z ekipą Pomorskiego, by następnie w kolejnych meczach grupowych ograć Opolskie oraz Świętokrzyskie. Fazę finałową rozpoczęli od zwycięstwa w 1/16 z Lubelskim. W starciu ćwierćfinałowym stoczyli pasjonujący bój z Mazowieckim, który ostatecznie przegrali jednym punktem. To oznaczało, że dalszą rywalizację stoczą w grupie drużyn walczących o miejsca 5-8. Tam, w pierwszym starciu ograli drużynę województwa Lubuskiego, a następnie ulegli Zachodniopomorskiemu w starciu o miejsce piąte.

Tym samym, męska ekipa grająca w składzie: Leon Sazanów, Kacper Przewieźlik, Stanisław Podulka oraz Ziemowit Zochowski uplasowała się na 6 miejscu.
 
Dokładnie wyniki kadry męskiej: 
Grupa:        Pomorskie 19-16 Śląskie 
                   Śląskie 22-4 Świętokrzyskie
                   Opolskie 11-17 Śląskie 
1/16            Śląskie 17-13 Lubelskie 
ćwierćfinał Mazowieckie 19-18 Śląskie  
miejsca 5-8 Śląskie 16-14 Lubuskie
o miejsce 5 Śląskie 13-18 Zachodniopomorskie 
 
Dziewczyny już na wejściu trafiły do bardzo mocnej grupy, gdzie musiały rywalizować z Pomorskim, Małopolskim oraz Zachodniopomorskim. Niech o poziomie trudności poświadczy fakt, że dwa z trzech meczy naszej kadry, kończyło się dogrywką. Te próby nerwów nasze reprezentantki przeszły wzorowo, budując ostatecznie bilans 3-0 po rozgrywkach grupowych. W efekcie tej trudnej rywalizacji, jedna z dziewczyn doznała kontuzji podkręcenia kostki. To spowodowało, że w meczach pucharowych "zdrowa" trójka musiała wykrzesać z siebie jeszcze więcej. O ile w ćwierćfinałowym starciu z Warmińsko-Mazurskim było jeszcze w miarę spokojnie, to już w półfinale z Kujawsko-Pomorskim trzeba było walczyć o wygraną do ostatniej sekundy. Finalnie się udało, ale koszty tej wygranej były ogromne, biorąc pod uwagę problemy z kontuzjami oraz upały. Dziewczyny się jednak nie poddały i w wielkim finale stoczyły prawdziwą koszykarską bitwę z Mazowieckim, którą jednak finalnie przegrały jednym punktem. 
Nie mniej, każdej z zawodniczek należą się ogromne brawa i szacunek za walkę oraz poświęcenie, w szczególności Milenie, która pomimo kontuzji i bólu, wspierała na ile mogła swoje koleżanki.  Mieć taką kadrę, to prawdziwy zaszczyt! 
Skład: Hanna Żukowska, Lena Bzdyra, Jaśmina Pazdan, Milena Schinske 
 
Wyniki: 
Grupa:       Śląskie 12-11 Zachodniopomorskie (d)
                   Śląskie 12-6 Pomorskie
                   Małopolskie 11-13 Śląskie (d) 
ćwierćfinał Warmińsko-Mazurskie 9-14 Śląskie
półfinał       Kujawsko-Pomorskie 8-10 Śląskie 
Finał           Śląskie 14-15 Mazowieckie 
Obraz

Ogłoszenia

Zobacz wszystkie ogłoszenia >
Obraz
Facebook Polub nas na
Facebooku
Twitter Śledź nas na
Twitterze
Newsletter Zapisz się na newsletter

Partnerzy

Śląskie Polski Związek Koszykówki ZOF-STAL