OOM 3x3 Radzyń Podlaski - Sprawozdanie
W dniach 23-24.06.2026r. w Radzyniu Podlaskim, odbywała się Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży Chłopców oraz Dziewcząt w koszykówce 3x3.
Reprezentacja męska, prowadzona przez Trenera Wojciecha Wieczorka finalnie zajęła 6 miejsce, natomiast Dziewczyny prowadzące przez Trenerkę Marzenę Rudolf, wywalczyły tytuł vicemistrzyń Polski.
Chłopaki rozpoczęli turniej porażką z ekipą Pomorskiego, by następnie w kolejnych meczach grupowych ograć Opolskie oraz Świętokrzyskie. Fazę finałową rozpoczęli od zwycięstwa w 1/16 z Lubelskim. W starciu ćwierćfinałowym stoczyli pasjonujący bój z Mazowieckim, który ostatecznie przegrali jednym punktem. To oznaczało, że dalszą rywalizację stoczą w grupie drużyn walczących o miejsca 5-8. Tam, w pierwszym starciu ograli drużynę województwa Lubuskiego, a następnie ulegli Zachodniopomorskiemu w starciu o miejsce piąte.
Tym samym, męska ekipa grająca w składzie: Leon Sazanów, Kacper Przewieźlik, Stanisław Podulka oraz Ziemowit Zochowski uplasowała się na 6 miejscu.
Dokładnie wyniki kadry męskiej:
Grupa: Pomorskie 19-16 Śląskie
Śląskie 22-4 Świętokrzyskie
Opolskie 11-17 Śląskie
1/16 Śląskie 17-13 Lubelskie
ćwierćfinał Mazowieckie 19-18 Śląskie
miejsca 5-8 Śląskie 16-14 Lubuskie
o miejsce 5 Śląskie 13-18 Zachodniopomorskie
Dziewczyny już na wejściu trafiły do bardzo mocnej grupy, gdzie musiały rywalizować z Pomorskim, Małopolskim oraz Zachodniopomorskim. Niech o poziomie trudności poświadczy fakt, że dwa z trzech meczy naszej kadry, kończyło się dogrywką. Te próby nerwów nasze reprezentantki przeszły wzorowo, budując ostatecznie bilans 3-0 po rozgrywkach grupowych. W efekcie tej trudnej rywalizacji, jedna z dziewczyn doznała kontuzji podkręcenia kostki. To spowodowało, że w meczach pucharowych "zdrowa" trójka musiała wykrzesać z siebie jeszcze więcej. O ile w ćwierćfinałowym starciu z Warmińsko-Mazurskim było jeszcze w miarę spokojnie, to już w półfinale z Kujawsko-Pomorskim trzeba było walczyć o wygraną do ostatniej sekundy. Finalnie się udało, ale koszty tej wygranej były ogromne, biorąc pod uwagę problemy z kontuzjami oraz upały. Dziewczyny się jednak nie poddały i w wielkim finale stoczyły prawdziwą koszykarską bitwę z Mazowieckim, którą jednak finalnie przegrały jednym punktem.
Nie mniej, każdej z zawodniczek należą się ogromne brawa i szacunek za walkę oraz poświęcenie, w szczególności Milenie, która pomimo kontuzji i bólu, wspierała na ile mogła swoje koleżanki. Mieć taką kadrę, to prawdziwy zaszczyt!
Skład: Hanna Żukowska, Lena Bzdyra, Jaśmina Pazdan, Milena Schinske
Wyniki:
Grupa: Śląskie 12-11 Zachodniopomorskie (d)
Śląskie 12-6 Pomorskie
Małopolskie 11-13 Śląskie (d)
ćwierćfinał Warmińsko-Mazurskie 9-14 Śląskie
półfinał Kujawsko-Pomorskie 8-10 Śląskie
Finał Śląskie 14-15 Mazowieckie


